X Реєстрація пасажирів та оформлення багажу

1. Для перевезення пасажирів та оформлення багажу ТОВ «ЯнЕір» ЛТД або агент з обслуговування відповідно до договору перевезення забезпечує проведення реєстрації пасажирів та оформлення багажу із застосуванням автоматизованих систем контролю відправлень (DCS) – за наявності.

2. Пасажир допускається до перевезення за наявності квитка, оформленого відповідним чином, та документа, що посвідчує особу пасажира.

3. Реєстрація пасажирів та оформлення багажу на рейси в аеропорту починається не пізніше ніж за 2 години до часу відправлення міжнародного рейсу за розкладом та не пізніше ніж за 1 годину 30 хвилин до часу відправлення внутрішнього рейсу за розкладом. Однак, час початку реєстрації може варіюватися залежно від умов аеропорту вильоту та договору з відповідною обслуговуючою компанією. Реєстрація пасажирів та оформлення багажу на рейси в аеропорту закінчуються не раніше ніж за 40 хвилин до часу відправлення міжнародного рейсу за розкладом та не раніше ніж за 30 хвилин до часу відправлення внутрішнього рейсу за розкладом.

Реєстрація пасажирів на інтернет-сайті ТОВ «ЯнЕір» ЛТД не здійснюється.

4. Для дотримання формальностей, пов’язаних з процедурою відправлення, пасажир повинен прибути до місця проведення ТОВ «ЯнЕір» ЛТД реєстрації і пропускного пункту з необхідними для подорожі документами не пізніше ніж у час, визначений ТОВ «ЯнЕір» ЛТД (його агентом з продажу). Якщо пасажир прибуде до місця реєстрації та пропускного пункту після закінчення реєстрації або з’явиться без необхідних документів для подорожі, то ТОВ «ЯнЕір» ЛТД може анулювати бронювання і не зобов’язане затримувати рейс.

5. Реєстрація пасажирів та оформлення багажу здійснюються на підставі квитка та документа, що посвідчує особу пасажира, а саме: для громадян України – паспорт громадянина України (для виїзду за кордон та повернення до України – паспорт громадянина України для виїзду за кордон), проїзний документ дитини; дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу. Для іноземця та особи без громадянства, які перебувають в Україні, – документ, що посвідчує особу іноземця, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання.

6. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД зобов’язано здійснювати перевірку документів та, в разі відсутності відповідним чином оформлених віз для в’їзду (транзиту) або документів, необхідних для подорожі, відсторонити особу від польоту. В такому випадку відмова від польоту вважатиметься добровільною.

7. Під час реєстрації пасажиру надається посадковий талон, у якому зазначаються його прізвище та ім’я, код ІАТА або код ІСАО ТОВ «ЯнЕір» ЛТД, номер рейсу, дата та час відправлення, час закінчення посадки у повітряне судно, номер виходу на посадку і номер посадкового місця (за наявності) на борту повітряного судна.

8. Час закінчення посадки у повітряне судно залежить від обставин відправлення рейсу і встановлюється ТОВ «ЯнЕір» ЛТД, про що пасажири інформуються безпосередньо в аеропорту відправлення. Незважаючи на спосіб забезпечення посадки пасажирів у повітряне судно (транспортування автобусом, телескопічним трапом або рукавом тощо) та місцезнаходження стоянки повітряного судна, час закінчення посадки пасажирів у повітряне судно закінчується не раніше ніж за 10 хвилин до часу відправлення рейсу. У разі запізнення пасажира на посадку в повітряне судно ТОВ «ЯнЕір» ЛТД має право не приймати такого пасажира до перевезення і не зобов’язано затримувати рейс. У разі запізнення пасажира або неприбуття на посадку в повітряне судно вважається, що пасажир відмовився від польоту, крім випадків, якщо це сталося з вини ТОВ «ЯнЕір» ЛТД або суб’єкта наземного обслуговування.

9. Під час реєстрації пасажирів та оформлення багажу пасажир зобов’язаний пред’явити для зважування весь багаж, який передбачається для перевезення, крім речей, зазначених у пункті 3 глави 2 розділу XII цих Правил.

10. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД або агент з обслуговування зобов’язано зазначити у багажній квитанції квитка кількість і вагу прийнятого до перевезення багажу та видати на зареєстрований багаж відривний талон ідентифікаційної багажної бирки. За наявності у пасажира квитка в електронному вигляді відомості щодо кількості та ваги багажу зазначаються в електронному вигляді.

11. Для позначення особливих умов перевезення зареєстрованого багажу додатково до ідентифікаційної багажної бирки кріпиться спеціальна попереджувальна багажна бирка без номера. На речі, що перебуватимуть під час польоту разом з пасажиром у салоні повітряного судна і які дозволені до перевезення відповідно до розділу XII цих Правил, прикріпляється спеціальна бирка без номера.

12. Після реєстрації та оформлення багажу ТОВ «ЯнЕір» ЛТД відповідає за цілісність зареєстрованого багажу.

13. За перевезення багажу, що перевищує встановлену ТОВ «ЯнЕір» ЛТД норму безкоштовного провезення відповідно до пункту 2 глави 2 розділу XII цих Правил, стягується плата за тарифом встановленим ТОВ «ЯнЕір» ЛТД. Інформація щодо такого тарифу зазначається у пункті 2 глави 9 розділу XII цих Правил. Роз’яснення щодо здійснення оплати за перевезення багажу понад норму безкоштовного провезення зареєстрованого багажу зазначені у пункті 1 глави 10 розділу XII цих Правил. Оплата перевезення наднормового багажу оформлюється квитанцією про оплату наднормового багажу або ордером різних зборів.