XII Багаж

Глава 1. Вимоги до багажу

1. Багаж пасажира приймається до перевезення під час його реєстрації в аеропорту відправлення, аеропорту трансферу, аеропорту зупинки або в іншому пункті реєстрації.

2. Речі пасажира залежно від їх розміру, ваги та особливостей можуть перевозитися як зареєстрований багаж або незареєстрований багаж (ручна поклажа).

3. Як зареєстрований багаж можуть перевозитися місця багажу вагою не більше ніж 23 кг. Сума трьох вимірів окремого місця багажу (довжини, ширини, висоти) не повинна перевищувати 158 см. За попереднім погодженням з ТОВ «ЯнЕір» ЛТД до перевезення можуть бути прийняті місця багажу з більшими розмірами та вагою. Багаж, що не відповідає зазначеним вимогам, має оформлятися пасажиром для перевезення як вантаж.

4. Інформація щодо максимальної кількості та ваги багажу, що приймається ТОВ «ЯнЕір» ЛТД для транспортування без доплати, зазначається у пункті 2 глави 2 цього розділу та у договорі перевезення, що надається пасажиру.

5. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД зобов’язано вжити заходів для перевезення зареєстрованого багажу на тому самому повітряному судні, на якому перевозиться пасажир, і особливо якщо згідно з чинними законами вимагається присутність пасажира під час проведення митних процедур щодо багажу. У разі перевезення зареєстрованого багажу на іншому повітряному судні перевізник зобов’язаний вжити заходів, щоб доставити багаж пасажиру до місця призначення у найкоротший строк або за погодженням з пасажиром компенсувати транспортні витрати пасажира, пов’язані з отриманням такого багажу, згідно з правилами перевізника ТОВ «ЯнЕір» ЛТД.

6. Реєстрація багажу здійснюється ТОВ «ЯнЕір» ЛТД відповідно до вагової концепції (baggage weight concept), тобто комбінацією характеристик ваги, розміру, кількості місць.

7. Після прийняття ТОВ «ЯнЕір» ЛТД багажу до перевезення цей багаж переходить під відповідальність ТОВ «ЯнЕір» ЛТД, що підтверджується виданим пасажиру відривним талоном багажної ідентифікаційної бирки та багажною квитанцією щодо кількості та ваги місць, які прийняті до перевезення.

З часу передачі багажу під відповідальність ТОВ «ЯнЕір» ЛТД до моменту його видачі доступ пасажира до зареєстрованого багажу забороняється, крім випадків проведення його ідентифікації або додаткового огляду відповідними уповноваженими службами.

Глава 2. Норми безкоштовного провезення багажу

1. Пасажир має право на провезення свого багажу без додаткової оплати в межах норм, встановлених ТОВ «ЯнЕір» ЛТД.

2. Залежно від зони польоту, типу повітряного судна та класу обслуговування ТОВ «ЯнЕір» ЛТД за ваговою концепцією встановлено наступні норми безкоштовного провезення зареєстрованого багажу:
- для бізнес-класу – 32 кг з розмірами кожного місця, що за сумою трьох вимірів не має бути більшою ніж 158 см;
- для економічного класу – 23 кг з розмірами кожного місця, що за сумою трьох вимірів не має бути більшою ніж 158 см.

Норма безкоштовного провезення зареєстрованого багажу для економічного класу обслуговування повітряного судна типу Сааб-340 складає 15 кг з розмірами кожного місця, що за сумою трьох вимірів не має бути більшою ніж 158 см. Також для економічного класу обслуговування повітряного судна типу Сааб-340 ТОВ «ЯнЕір» ЛТД за окремими видами тарифів може встановити підвищену норму безкоштовного провезення зареєстрованого багажу з розмірами кожного місця, що за сумою трьох вимірів не має бути більшою ніж 158 см.

Дитина віком до 2 років, яка перевозиться без надання окремого місця, має право перевезти безкоштовно одне місце багажу вагою до 10 кг (22 фунти), розмір якого за сумою трьох вимірів не перевищує 115 см (45 дюймів) за ваговою концепцією. Для дітей старшого віку діють ті самі правила, що й для дорослих.

Інформацію щодо встановленої норми безкоштовного провезення зареєстрованого багажу пасажир також може дізнатися у ТОВ «ЯнЕір» ЛТД, агентів з продажу ТОВ «ЯнЕір» ЛТД або на інтернет-сайті ТОВ «ЯнЕір» ЛТД www.yanair.com.ua під час здійснення бронювання.

3. Пасажир має право перевезти безоплатно понад норму безкоштовного провезення багажу предмети, які він тримає при собі і не поклав до багажу, зокрема дамська і чоловіча сумки, папка для паперу, пальто або плащ, жакет, парасолька або палиця, друковані видання для читання під час польоту, харчування для дитини, що необхідне під час польоту, дитяча дорожня люлька (за наявності малюка віком до 1 року), прогулянковий дитячий візок, складена інвалідна коляска та/або милиці. Загальна вага предметів, за винятком інвалідної коляски, не повинна перевищувати 5 кг.

4. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД має право розширити перелік та загальну вагу предметів, які перевозяться безоплатно понад норму безкоштовного провезення багажу, про що пасажир може дізнатися заздалегідь на інтернет-сайті ТОВ «ЯнЕір» ЛТД www.yanair.com.ua або під час придбання квитка.

5. Норми безкоштовного провезення багажу не поширюються на:
- речі пасажирів незалежно від їх найменування, габарити яких не відповідають розмірам, наведеним у пункті 2 цієї глави;
- речі пасажира, які не покладені у валізи, сумки, короби, незалежно від їх найменування та призначення вагою одного місця понад 23 кг;
- телевізори, магнітофони, радіоприймачі вагою одного місця понад 10 кг;
- квіти, саджанці рослин, харчову зелень, сушені рослини, гілля дерев та кущів загальною вагою понад 5 кг;
- кореспонденцію, яка супроводжується фельд’єгерями;
- тварин (свійських або диких), птахів, бджіл та іншу живність, за винятком собаки-поводиря, який супроводжує сліпого.

6. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД має право розширити перелік речей, на які не поширюються норми безкоштовного провезення багажу. До предметів, на які не поширюється норма безкоштовного перевезення багажу, належать предмети, що не покладені у валізи, сумки, короби тощо, розміри яких в сумі трьох вимірів перевищують 158 см:
- спортивне спорядження;
- велосипеди;
- музичні інструменти.

7. Норма безкоштовного перевезення багажу на чартерних рейсах встановлюється відповідно до договору фрахтування, однак за ваговою концепцією повинна становити не менше ніж 15 кг з розмірами кожного місця, що за сумою трьох вимірів не має бути більшою ніж 158 см.

8. Перевезення багажу, що потребує додаткового крісла в пасажирському салоні повітряного судна, оформлюється окремим пасажирським квитком за тарифом відповідно до класу бронювання або одним квитком за тарифом, що дорівнює сумі тарифів за кожне заброньоване місце. Детальну інформацію щодо розміру зазначених тарифів пасажир може дізнатися в агента з продажу ТОВ «ЯнЕір» ЛТД.

Глава 3. Заявлена цінність багажу

1. Пасажир має право заявити цінність свого зареєстрованого багажу.

2. Цінність зареєстрованого багажу заявляється для кожного місця багажу окремо. У разі заявлення цінності багажу пасажир повинен сплатити встановлений ТОВ «ЯнЕір» ЛТД тариф, про розмір якого можна дізнатися в уповноваженого ТОВ «ЯнЕір» ЛТД агента з продажу.

3. Для підтвердження оплати перевезення багажу із заявленою цінністю ТОВ «ЯнЕір» ЛТД або уповноважений ТОВ «ЯнЕір» ЛТД агент з продажу повинно видати ордер різних зборів або квитанцію про оплату наднормового багажу, в якій зазначаються пункти, між якими пасажир заявив перевезення із заявленою цінністю.

4. Умови прийняття до перевезення багажу із заявленою цінністю та вартість такої послуги встановлюється ТОВ «ЯнЕір» ЛТД (детальну інформацію щодо вартості такої послуги пасажир може дізнатися в ТОВ «ЯнЕір» ЛТД або у особи, уповноваженою ТОВ «ЯнЕір» ЛТД). У разі втрати такого багажу відповідальність ТОВ «ЯнЕір» ЛТД обмежується його заявленою цінністю, крім випадків, коли ТОВ «ЯнЕір» ЛТД доведе, що сума, яку вимагає пасажир, перевищує дійсну зацікавленість пасажира в доставці багажу.

Глава 4. Групове перевезення багажу

1. Пасажири, які подорожують групою, за їх бажанням, мають право, а ТОВ «ЯнЕір» ЛТД зобов’язано застосувати до цих пасажирів сумарну норму безкоштовного провезення багажу. Групова норма безкоштовного провезення застосовується також до пасажирів – членів однієї родини.

2. Об’єднання стосується тільки норм безкоштовного провезення багажу. Багаж має оформлятися для кожного пасажира окремо. Об’єднання місць багажу групи пасажирів стосується тільки об’єднаної норми безкоштовного провезення багажу кожного пасажира. Груповий багаж може оформлятися на одну уповноважену всіма пасажирами особу, що входить до складу групи цих пасажирів. При цьому в перевізних документах кожного пасажира мають зазначатися кількість місць та вага його багажу.

Глава 5. Вимоги до упаковки багажу

1. Кожне місце багажу повинно мати справну упаковку, яка б забезпечувала його схоронність під час перевезення та обробки, і унеможливлювала заподіяння шкоди пасажирам, членам екіпажу, третім особам, повітряному судну, багажу інших пасажирів або іншому майну, а також унеможливлювала вільний/випадковий доступ до вмісту багажу сторонніх осіб.

Багаж, що не відповідає умовам цього пункту, до перевезення не приймається.

Справність та належність упаковки багажу визначаються ТОВ «ЯнЕір» ЛТД.

2. Багаж, який має зовнішні пошкодження, що не впливають на його цілісність під час перевезення та обробки і не можуть заподіяти шкоди пасажирам, членам екіпажу, третім особам, повітряному судну, багажу інших пасажирів або іншому майну, може бути прийнятий до перевезення як зареєстрований багаж за згодою ТОВ «ЯнЕір» ЛТД. При цьому про наявність та вид пошкодження багажу має бути зазначено в багажній квитанції (бирці) перевізником або його агентом з обслуговування, що має бути підтверджено самим пасажиром.

3. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД має право вимагати від пасажира додатково запакувати багаж.

Глава 6. Обмеження щодо приймання до перевезення речей як багажу

1. Речі, які не слід включати до багажу:

-товари, предмети, рідкі та інші речовини, здатні створити значний ризик для здоров’я пасажирів, безпеки польоту чи власності перевізника або інших пасажирів під час перевезення, зокрема вибухонебезпечні, стиснуті гази, матеріали, що викликають корозію, окисники, радіоактивні матеріали, магніти, легкозаймисті матеріали, отруйні, шкідливі або подразнювальні речовини, а також будь-які інші предмети та речовини, що визначені в «Технических инструкциях по безопасной перевозке опасных грузив по воздуху» (ІСАО, Doc 9284-AN/905) як такі, що заборонені для перевезення на пасажирських повітряних суднах;
- ламкі, крихкі речі та речі, які б’ються або швидко псуються, гроші, ключі, коштовності, електронне обладнання, фото- та відеотехніку, вироби з дорогоцінних металів і срібла, технічну документацію, ділові документи, цінні папери, цінні речі, медикаменти, медичну документацію, документи, що посвідчують особу;
- товари та предмети, перевезення яких заборонено чинними законами будь-якої країни, з території якої, на територію якої або через територію якої здійснюватиметься рейс;
- товари, які є непридатними для перевезення за їх характером, вагою, розміром, формою або запахом;
- живих тварин та птахів, крім випадків, передбачених у главі 2 розділу ХІІІ цих Правил.

2. При невиконанні пасажиром рекомендацій, зазначених в пункті 1 цієї глави, ТОВ «ЯнЕір» ЛТД не несе відповідальності за їхню цілісність та схоронність, за винятком відповідальності за вагову нестачу.

3. Речі, що можуть прийматися до перевезення як зареєстрований багаж або як вантаж за попередньою згодою ТОВ «ЯнЕір» ЛТД: вогнепальна зброя, амуніція і зброя, у тому числі антикварна вогнепальна та холодна зброя, ріжучі та колючі предмети.

Такі речі мають бути перевіреними уповноваженими компетентними особами, належним чином упаковані та мають перевозитися з оформленням відповідних документів, що засвідчують право на їх вивезення/ввезення та транзит до країни прямування. Забезпечення належного виконання зазначеної процедури покладається на пасажира.

Предмети і речовини, заборонені до перевезення пасажирами та членами екіпажів повітряних суден цивільної авіації, визначаються авіаційними правилами України.

4. Пасажир має право включати до зареєстрованого багажу свої побутові речі, алкогольні напої, нерадіоактивні речі медичного призначення та речі для туалету і першої потреби, у тому числі ємності з аерозолями медичного призначення й інші речі та речовини, що дозволені для перевезення в обмеженій кількості відповідно до «Технических инструкций по безопасной перевозке опасных грузов по воздуху» (ІСАО, Doc 9284-AN/905) та у кількості, дозволеній відповідними контролюючими органами.

Глава 7. Право на відмову в прийманні до перевезення багажу

1. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД має право відмовитися прийняти багаж як зареєстрований, якщо він належним чином не упакований у валізи із замками або інші відповідні контейнери, які забезпечують безпечне транспортування багажу та його обробку з використанням звичайних засобів обробки вантажів.

2. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД має право відмовити в перевезенні та подальшому перевезенні як багажу речей, що визначені в пунктах 1 і 3 глави 6 цього розділу, після того, як дійде висновку на підставі відповідних документів, що такі речі містять будь-які недозволені матеріали чи предмети. Перевізник не зобов’язаний відповідати за товари чи предмети, які він відмовився приймати до перевезення як багаж.

3. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД може, за бажанням пасажира, перевезти речі, що визначені в пунктах 1 і 3 глави 6 цього розділу як несупроводжуваний багаж (вантаж), з урахуванням вимог глави 11 цього розділу.

4. Зареєстрований багаж пасажира, який не явився на посадку у повітряне судно, підлягає обов’язковому вивантаженню з повітряного судна.

Глава 8. Право на огляд

1. З метою забезпечення безпеки польоту і відстеження речей, визначених у пунктах1 і 3 глави 6 цього розділу, ТОВ «ЯнЕір» ЛТД має право вимагати від пасажира пройти контроль на безпеку, який здійснюється службами авіаційної безпеки ТОВ «ЯнЕір» ЛТД, аеропорту і надати багаж для огляду, а також має право оглянути чи організувати огляд багажу за відсутності пасажира. Якщо пасажир не бажає виконувати таку вимогу, ТОВ «ЯнЕір» ЛТД може відмовити в перевезенні пасажира (багажу).

2. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД не відповідає за шкоду, заподіяну пасажиру або його багажу в разі виявлення під час рентгенівського або іншого сканування предметів, заборонених для перевезення, за винятком випадків недбалості ТОВ «ЯнЕір» ЛТД.

Глава 9. Надлишок багажу.

1. Наднормовий багаж, негабаритний багаж та багаж вагою понад 23 кг (на одному місці) приймається до перевезення тільки за згодою ТОВ «ЯнЕір» ЛТД і за наявності на повітряному судні вільної для провезення ємності, а також за умови оплати пасажиром перевезення такого багажу, за винятком випадків, коли перевезення такого багажу вже було попередньо погоджено з ТОВ «ЯнЕір» ЛТД та оплачено.

2. Перевезення багажу понад установлену ТОВ «ЯнЕір» ЛТД максимальну безоплатну кількість багажу відповідно до пункту 2 глави 2 цього розділу має бути оплачено пасажиром. Інформацію щодо такої оплати повинно надати ТОВ «ЯнЕір» ЛТД (його агент з продажу та/або агент з обслуговування) під час реєстрації (бронювання).

Глава 10. Оплата перевезення багажу понад норму безкоштовного провезення

1. Перевезення багажу в кількості, яка перевищує норму безкоштовного перевезення, має бути оплачено пасажиром за встановленим ТОВ «ЯнЕір» ЛТД тарифом для сплати за наднормовий багаж, що діє на день оформлення ордеру різних зборів або квитанції про оплату наднормового багажу та дати вильоту згідно з квитком. Така оплата може бути здійснена попередньо за згодою ТОВ «ЯнЕір» ЛТД – під час оформлення квитка або в аеропорту до реєстрації.

2. Якщо в місці відправлення пасажир пред’явив до перевезення багаж у меншій кількості, ніж та, що була попередньо оплачена, то різниця в оплаті між оплаченою і фактичною вагою багажу повертається пасажиру.

Якщо в місці відправлення пасажир пред’явив до перевезення багаж у більшій кількості, ніж та, що була попередньо оплачена, то такий багаж приймається до перевезення після відповідної доплати.

3. У разі перевантаження повітряного судна чи за відсутності вільного тоннажу ТОВ «ЯнЕір» ЛТД, повідомивши про це пасажира, має право відправити багаж наступним своїм рейсом або рейсом іншого перевізника. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД самостійно визначає багаж, який буде перевезено наступним рейсом.

4. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД має право відмовити в перевезенні багажу через несплату пасажиром установлених ТОВ «ЯнЕір» ЛТД тарифів і зборів.

Глава 11. Несупроводжуваний багаж

1. За бажанням пасажира і за згодою ТОВ «ЯнЕір» ЛТД багаж може бути оформлений як несупроводжуваний багаж.

2. Несупроводжуваний багаж приймається до перевезення між тими самими пунктами, між якими подорожує пасажир, відповідно до квитка і тільки після митного оформлення багажу самим пасажиром.

3. Перевезення несупроводжуваного багажу оформлюється авіавантажною накладною, здійснюється згідно з правилами повітряних перевезень вантажів, що затверджуються перевізником, і оплачується згідно з тарифами на перевезення вантажів, встановленими перевізником.

Глава 12. Ручна поклажа

1. Як ручна поклажа приймаються речі, що мають вагу та габарити, які дозволяють безпечно розмістити їх у салоні повітряного судна на багажних полицях або під сидінням крісла. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД встановлено наступні норми перевезення ручної поклажі:
- для бізнес-класу приймаються речі вагою не більше ніж 10 кг та з габаритами не більше ніж 55 см × 40 см × 20 см;
- для економічного класу приймаються речі вагою не більше ніж 7 кг та з габаритами не більше ніж 55 см × 40 см × 20 см.

Як ручна поклажа для пасажирів економічного класу обслуговування повітряного судна типу Сааб-340 приймаються речі вагою не більше ніж 5 кг та з габаритами не більше ніж 45 см × 30 см × 15 см. Також для економічного класу обслуговування повітряного судна типу Сааб-340 ТОВ «ЯнЕір» ЛТД за окремими видами тарифів може встановити підвищену норму провезення ручної поклажі з габаритами не більше ніж 45 см × 30 см × 15 см.

Інформацію щодо допустимих ваги та габаритів ручної поклажі пасажир також може дізнатися у агентів з продажу ТОВ «ЯнЕір» ЛТД та/або агентів з обслуговування під час реєстрації (бронювання).

Забороняється розміщення ручної поклажі та дозволених до перевезення речей у всіх проходах салону повітряного судна.

2. Речі, які не відповідають установленим ТОВ «ЯнЕір» ЛТД вимогам щодо розміру та ваги ручної поклажі або які не дозволяється перевозити в пасажирському салоні повітряного судна, вважатимуться і оброблятимуться як зареєстрований багаж.

3. Ручна поклажа не повинна містити колючих та ріжучих предметів: ножів, ножиць, голок, спиць та інших гострих і ріжучих предметів. Також забороняється заносити до повітряного судна в ручній поклажі будь-які рідини, суспензії, креми, пасти ємністю більше ніж 100 мл (грамів) в одному флаконі (тюбику). Загальний об’єм зазначених речовин у ручній поклажі, упакованих в тару ємністю до 100 мл (грамів), не повинен перевищувати 1 л (кг) на одного пасажира.

Предмети і речовини, заборонені до перевезення у пасажирському салоні, але дозволені до перевезення у багажу, визначаються авіаційними правилами України.

4. За ручну поклажу протягом усього перевезення відповідає пасажир.