XIII Перевезення деяких категорій багажу

Глава 1. Перевезення багажу у салоні повітряного судна

1. За згодою ТОВ «ЯнЕір» ЛТД в салоні повітряного судна може перевозитися багаж (речі) пасажира, що потребує особливих застережних заходів під час перевезення або особливих умов обробки (ламкі, крихкі речі та речі, які б’ються і швидко псуються, кінофотокамери, теле-, радіо-, відеотехніка, зразки апаратури, музичні інструменти, електронні та оптичні прилади тощо).

2. Речі, які пасажир вважає не придатними для перевезення у вантажному відсіку повітряного судна, приймаються до перевезення у пасажирському салоні лише за попереднім погодженням з ТОВ «ЯнЕір» ЛТД. Перевезення таких речей оплачується пасажиром згідно з встановленим тарифом для перевезення наднормованого багажу або залежно від кількості необхідних пасажирських крісел відповідно до пункту 8 глави 2 розділу XII цих Правил.

3. Вага одного нестандартного місця багажу, що перевозиться в салоні повітряного судна, не повинна перевищувати 80 кг, а його розміри повинні давати змогу розмістити багаж на окремому (окремих) пасажирському (пасажирських) кріслі (кріслах). Упаковка багажу, що перевозиться в салоні повітряного судна, повинна забезпечити належне його кріплення на пасажирському (пасажирських) кріслі (кріслах) та відповідати санітарним нормам.

4. Доставка до повітряного судна багажу, що має перевозитися в салоні повітряного судна, його завантаження, розміщення в салоні повітряного судна, розвантаження та перевезення у межах терміналів аеропорту здійснюються пасажиром або на його попереднє замовлення та з оплатою цих послуг відповідним службам аеропорту. Інформацію щодо оплати таких послуг пасажир може дізнатися в ТОВ «ЯнЕір» ЛТД або у особи, уповноваженої ТОВ «ЯнЕір» ЛТД.

Глава 2. Перевезення тварин (птахів)

1. Транспортування собак, котів, домашніх птахів та інших домашніх тварин має здійснюватися за умови одержання дозволу ТОВ «ЯнЕір» ЛТД під час бронювання до початку перевезення. Тварини обов’язково мають бути належним чином розміщені у контейнерах/клітках і мати чинні свідоцтва про вакцинації та довідки про стан здоров’я, дозволи на ввезення в країну призначення чи транзиту. Тварини повинні бути чисті, охайні та не мати неприємного запаху. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД має право визначати спосіб перевезення і обмежити кількість тварин, що дозволяється перевозити на одному рейсі.

2. Перевезення тварин, прийнятих як зареєстрований багаж разом з контейнером і харчуванням, повинно оплачуватися як додаткова послуга, за яку пасажир має сплатити відповідний тариф, установлений ТОВ «ЯнЕір» ЛТД. Інформацію щодо такого тарифу пасажир може дізнатися в ТОВ «ЯнЕір» ЛТД або у особи, уповноваженої ТОВ «ЯнЕір» ЛТД.

3. Службові собаки (собаки-поводирі), які допомагають працівникам державних органів, командам рятувальників чи сліпим/глухим пасажирам і які супроводжують таких пасажирів, перевозяться безкоштовно разом з контейнерами і продуктами для їх харчування.

4. У пасажирському салоні повітряного судна дозволяється перевозити:
-службових собак у супроводі кінолога; собак-поводирів для сліпих і глухих пасажирів за умови, що на тваринах є ошийник і намордник. Службова собака, собака-поводир повинні знаходитися біля ніг пасажира/кінолога;
-дрібних тварин, маса яких разом із засобами перевезення не перевищує 8 кг. Клітки птахів повинні бути покритті щільною світлонепроникною матерією.

5. Тварини, маса яких із засобом перевезення перевищує 8 кг, перевозяться тільки в багажно-вантажних відсіках повітряного судна (крім собак-поводирів).

6. У разі перевезення тварин пасажир відповідає за таку тварину, а також забезпечує надання необхідних документів, передбачених чинним законодавством. ТОВ «ЯнЕір» ЛТД не відповідає за травмування, втрату, затримку, захворювання або загибель таких тварин у разі відмови у ввезенні їх в країну призначення або транзиту, якщо така шкода не була заподіяна внаслідок недбальства ТОВ «ЯнЕір» ЛТД.

7. У разі невиконання пасажиром умов пунктів 1 – 6 цієї глави ТОВ «ЯнЕір» ЛТД має право під час реєстрації пасажира на власний розсуд приймати остаточне рішення щодо перевезення чи відмови в перевезенні тварин (птахів).

Глава 3. Перевезення спортивного спорядження, велосипедів та музичних інструментів

1. Перевезення лижного спорядження

При повітряному перевезенні одному пасажиру (окрім дітей віком до 2 років) додатково понад встановлену норму безкоштовного провезення зареєстрованого багажу дозволяється перевозити безкоштовно один комплект лижного спорядження загальною вагою не більше ніж 23 кг. До складу одного комплекту лижного спорядження може входити одна пара лиж, одна пара лижних палиць та одна пара лижного взуття. Зазначені предмети повинні бути упаковані в спеціальний чохол для лижного спорядження, щоб запобігти пошкодженню іншого багажу, що перевозиться поруч. Предмети, що не включені до вищевказаного переліку, до перевезення у даному чохлі не приймаються. Другий та всі наступні комплекти лижного спорядження понад встановлену норму безкоштовного провезення зареєстрованого багажу підлягають оплаті відповідно до встановленого тарифу ТОВ «ЯнЕір» ЛТД за наднормовий багаж.

2. Перевезення великогабаритного спортивного спорядження

До великогабаритного спортивного спорядження належить інвентар, довжина якого перевищує 150 см (наприклад, спорядження для віндсерфінгу, великі дошки серфінгу тощо). Перевезення великогабаритного спортивного спорядження можливо за умови попереднього погодження з ТОВ «ЯнЕір» ЛТД (не менше ніж за сім днів до запланованого часу відправлення), а також з усіма іншими перевізниками, що беруть участь у перевезенні такого спорядження. Бронювання перевезення великогабаритного спортивного спорядження здійснюється з використанням коду SSR: SPEQ (обов’язково мають бути зазначені вид спортивного спорядження та фактичні його розміри). Перевезення великогабаритного спортивного спорядження на рейсах ТОВ «ЯнЕір» ЛТД підлягає оплаті відповідно до встановлених тарифів ТОВ «ЯнЕір» ЛТД. Оплата перевезення великогабаритного спортивного спорядження оформлюється ордером різних зборів.

3. Перевезення велосипедів

Для надійного та безпечного перевезення велосипедів на борту повітряного судна рекомендується:
-зафіксувати кермо велосипеда паралельно до його рами;
-зменшити тиск у шинах для уникнення негативного впливу зміни атмосферного тиску, що може статися під час польоту;
-зняти педалі (якщо можливо);
-гострі та виступаючі деталі слід загорнути у пластик чи картон, щоб запобігти пошкодженню іншого багажу, що перевозиться поруч;
-запакувати велосипед у спеціальний мішок.

Перевезення велосипедів на рейсах ТОВ «ЯнЕір» ЛТД підлягає оплаті відповідно до встановленого тарифу ТОВ «ЯнЕір» ЛТД. Інформацію щодо такого тарифу пасажир може дізнатися у ТОВ «ЯнЕір» ЛТД, у особи, уповноваженої ТОВ «ЯнЕір» ЛТД, або на інтернет-сайті ТОВ «ЯнЕір» ЛТД www.yanair.com.ua.

4. Перевезення музичних інструментів Музичні інструменти (разом із контейнером або футляром) можна перевозити на рейсах ТОВ «ЯнЕір» ЛТД:
-як ручну поклажу, якщо музичний інструмент має вагу та габаритні розміри відповідно до пункту 1 глави 12 розділу XII цих Правил. У такому разі музичний інструмент буде розміщений на багажній полиці або під сидінням крісла.
-на окремому (окремих) пасажирському (пасажирських) кріслі (кріслах), якщо музичний інструмент не перевищує 80 кг, а розміри музичного інструмента дають змогу розмістити його на окремому (окремих) пасажирському (пасажирських) кріслі (кріслах). Упаковка музичного інструмента, що перевозиться в салоні повітряного судна, повинна забезпечити належне його кріплення на пасажирському (пасажирських) кріслі (кріслах). Замовлення такого (таких) крісла (крісел) відбувається під час бронювання пасажиром місця на повітряному судні. Оплата такого (таких) крісла (крісел) здійснюється відповідно до встановлених тарифів ТОВ «ЯнЕір» ЛТД. Інформацію щодо таких тарифів пасажир може дізнатися у ТОВ «ЯнЕір» ЛТД, у особи, уповноваженої ТОВ «ЯнЕір» ЛТД, або на інтернет-сайті ТОВ «ЯнЕір» ЛТД www.yanair.com.ua.
-як зареєстрований багаж, якщо музичний інструмент упакований у жорстку валізу та відповідає вимогам пункту 3 глави 1 або пункту 2 глави 2 розділу XII цих Правил.